KAYIT    İLETİŞİM
 Türkçe | ₺
KESİN ÇIKIŞ
 • Sakız Adası Turu: SAKIZ KÖYLERİ - KAMBOS - MESTA - ARMOLİA
 • Sakız Adası Turu: SAKIZ KÖYLERİ - KAMBOS - MESTA - ARMOLİA
 • Sakız Adası Turu: SAKIZ KÖYLERİ - KAMBOS - MESTA - ARMOLİA
 • Sakız Adası Turu: SAKIZ KÖYLERİ - KAMBOS - MESTA - ARMOLİA
 • Gidiş - Dönüş Feribot Bİleti
 • Güney Ada Turu
 • Oda&Kahvaltı Konaklama
SAKIZ KÖYLERİ - KAMBOS - MESTA - ARMOLİA

SAKIZ ADASI TURU

Her Cumartesi Kesin Hareket
1 Gece 2 Gün

Ulaşım - Rehberlik Ve Güney Ada Turu
Şehir Merkezi Otel Konaklaması

Tüm Sezon TEK FİYAT : 99 €

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
Çeşme - Sakız - Güney Ada Turu

Sakız Adası turu için Cumartesi sabahı saat 08:30 da Çeşme gümrük limanı girişindeki TURYOL Check-in ofisinde işlemlerimizi yapıyoruz. Pasaport kontrolünün ardından Ege’nin maviliklerinde hızlı feribot ile 30 dakika sürecek keyifli yolculuğumuz başlıyor. Sakız Adası limanına vardığımızda giriş işlemlerinin ardından rehberimizle buluşuyor ve Ege’nin gizli hazinesi Sakız Adası’nı keşfe başlıyoruz.

Rotamızı dünyada damla sakızının en önemli üretim yeri olan ve MASTİKA HORYA olarak adlandırılan SAKIZ KÖYLERİ’ ne çeviriyoruz. Cenovalilardan kalan narenciye bahçeleri ile çevrelenmiş italyan tarzı taş ko1nakları ile meşhur KAMBOS bölgesinin içinden geçerek, ilk durağımız olan MESTA köyü’ ne varıyoruz. cenovalilar döneminde inşa edilen, labirent sokaklarıyla ünlü adanin en meshur köylerinden biri olan MESTA. Benzersiz bir mimariye sahip olan bu köy, hem eşsiz evlerini hem de Yunanistan’ın en önemli kiliselerinden biri olan Aziz Taksiarhis kilisesini günümüze kadar bozulmadan getirmeyi başarmış, ortaçağ kale-köylerinden biri olarak sizleri yüzyıllar öncesine götürüyor. Burada vereceğimiz serbest zamanda dilerseniz köy meydanında kahve içebilir, adaya özgü lezzetleri tadabilirsiniz.

Buradan sonraki durağımız, adanın güneyindeki en büyük köy olan ve duvarları ksista yöntemiyle süslenmiş ünlü PYRGİ köyü. Bu ortaçağ köyünün sokaklarında yürüyüş yaparken, önemli tarihi anıtları ve Bizans dönemine ait Kutsal Havarilere adanmış Agion Apostolon Kilisesini görebilirsiniz.

Dönüş yolunda ARMOLİA köyü’ ne uğruyoruz. Burada adanın meşhur sakız ağaçlarını yakından görüyoruz. Seramik yapımı ve seramik işlemeciliği ile büyük bir üne sahip olan Armolia köyünde seramikten sürahiler, vazolar, bardaklar ve fincanlar yapılmaktadır. Arzu edenler buradaki mağazalardan seramik ve yerel ada ürünleri alışverişi yapabilirler.

Dilerseniz akşam yemeğinde geleneksel ada yemeklerinin tadına bakıp “Bouzouki” eşliğinde Yunan müziğine ve danslarına doyarak unutamayacağımız bir Yunan gecesine katılabilirsiniz..Konaklama: Merkezi Oteller

2.

Gün
Sakız - Batı Ada Turu (Ekstra ) - Çeşme 2 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan BATI ADA turuna katılabilirler.(20€)Aracımızdaki yerlerimizi alıp yaklasık bin yıl önce inşaa edilmiş ve yüzyıllarca tüm Ege’nin en önemli dini merkezi olmuş NEA MONİ manastırına doğru hareket ediyoruz. Bu manastır UNESCO tarafından dünya kültür mirası ilan edilmiştir. Manastır gezimizin ardından yüzyıllar boyunca adanın en korunaklı köyü sayılan ANAVATOS köyünü ziyaret edip, hüzünlü tarihini öğreniyor ve öğle yemeği için adanın en güzel gün batımı manzaralı ortaçağ köyü olan AVGONİMA ya doğru yola çıkıyoruz.

Dönüş yolunda adanın sembollerinden biri olan deniz kenarındaki yeldeğirmenlerinde fotoğraf molamızın ardından merkeze dönüyoruz.

Bu güzel günün sonunda gümrük işlemlerini bitirdikten sonra gemimizle Çeşme’ye doğru harekete geçiyoruz. Ege’nin mavi sularında keyifli yolculuğumuzu tamamlayıp Çeşme’ye ulaşıyoruz.

DAHİL OLANLAR:
TURYOL hızlı feribot bileti
Seçilen otelde oda-kahvaltı konaklama
Güney Ada turu
Acenta refakati ve Türkçe rehberlik hizmetleri

HARİÇ OLANLAR:
Batı Ada turu (minimum 15 katılımcı ile yapılır) 20 €
Yurt Dışı Harcı (50 TL)
Not; Alsancak Turizm hava, yol durumu ve zamanlamaya bağlı olarak tur programında gerekli görülen değişiklikleri yapabilir.
Pasaportunda KKTC’ye Giriş Damgası Olanlar Yunanistan’a Giremezler.

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

EK BİLGİLER

• Turlarımıza ön ödeme yapılmadan, kayıt alınmamaktadır.

• Pasaportlarında KKTC girişi olan vatandaşlarımız Yunanistan’a giriş yapamaz.

• İlk kez yurt dışı seyahate çıkıyorsanız seyahat belgelerinizin fotokopileri, kredi kartınız vb. çalınırsa nasıl iptal ettireceğinize ilişkin bağlantı numaralarınızı valizinizde bulundurunuz.

• Pasaportunuzun son geçerlik süresini kontrol etmeyi unutmayınız. Tur başlangıç tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir.

• Yolcumuzun sigortası olsa bile, TURSAB zorunlu seyahat sağlık sigortası yapılması gerekmektedir.

• Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilir.

• Hava muhalefeti nedeni ile olabilecek değişikliklerden, acentemiz sorumlu değildir.

• Rehberimiz program içeriği aynı kalmak koşulu ile program akışında değişiklik yapabilir.

• Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyit ediniz.

• Tura çıkmadan önce veya gezi sırasında meydana gelebilecek iç savaş, çatışma, olağanüstü hal, sıkıyönetim gibi olaylardan, tabii afetlerden, grevlerden, teknik olaylardan, taşıyıcı şirketlerin yapabilecekleri iptallerden, gecikmelerden ve devletlerarası ilişkilerden doğabilecek değişikliklerden dolayı ALSANCAK TURİZM sorumlu değildir.

• Tur süresince konaklama yapılan tesislerde ya da hizmet sunulan araç ve mekânlarda müşterilerden dolayı oluşabilecek hasar, zarar ve kayıplardan ALSANCAK TURİZM sorumlu değildir

• Bayram ve özel günlerdeki aşırı yoğunluktan dolayı, kapıda vize alacak olan misafirlerimizin kalabalıktan dolayı bekleyebileceklerini hatırlatmak isteriz.

VİZE BİLGİLERİ

ALSANCAK TURİZM, konsolosluklar ve si̇zi̇n aranizda bi̇r araci kurumdur. bu sebeple vi̇ze garanti̇si̇ vermez. vermi̇ş olduğunuz yanliş beyan veya eksi̇k evrak nedeni̇yle reddedi̇len vi̇zelerden ALSANCAK TURİZM sorumlu deği̇ldi̇r.

Yakın tarihte Yunanistan Konsolosluğuna Retina taraması ve Parmak izi vermemiş olan kişiler, Yunanistan konsolosluğuna bizzat müraacat edeceklerdir.

Bilgi için acentamızı arayabilirsiniz.

444 2 158

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#ALS701
LOKASYON:
Yunanistan (Çeşme çıkışlı)
ULAŞIM
Deniz   
BULUŞMA:
Çeşme Limanı 08:00
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

99

2 Gün

en düşük kişi başı

BİZİ ARAYIN: 444 21 58